Kırpart | Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası
Anasayfa  /  Kırpart  /  Yys
YYS (Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası)

 

YYS (Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası)

Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası, Dünya’da AEO (Authorized Economic Author) denilen, ithalat ve ihracatı kontrol altına alan, sorumlulukları firmaya yükleyen ve gümrük işlemlerini kolaylaştıran bir dış ticaret sertifikasyon programıdır.

Bu sertifikaya sahip olan şirket, ithalat, ihracat süreçlerinin tedarik zinciri güvenliği kapsamındadır ve olası risklerin kontrol altına alındığı ve düzenli takip edildiği bir sisteme sahiptir.

2018 yılında Türkiye’de 258. Marmara bölgeside ise 19. Firma olarak almaya hak kazanılan Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası (YYS) sayesinde mevzuatların gerekliliklerini yerine getirip, ithalat ve ihracat konularında gümrükleme işlemlerinin en kısa sürede tamamlanmasına imkan vermekle birlikte firmamıza imaj ve prestij de sağlamaktadır.

Tamamen OEMler ile çalışan Kırpart; cirosunun %75’ini İhracat satışlarından elde ettiği için; bu operasyonların tam zamanında, güvenilir ve sorunsuz olarak gerçekleşmesi amacıyla Türkiye’de YYS sertifikasına ilk başvuran ve bu sertifikaya sahip olan otomotiv yan sanayii firmalarının arasında yer almıştır.