Kırpart | Medya Merkezi

Oyuncak kütüphanesi

01 Haziran 2020


Oyuncak kütüphanesine sen de katkıda bulunmak ister misin?

Çocuklu ailelerin en büyük masraf kalemlerinden birini oyuncaklar oluşturuyor. Aileler hangi oyuncağı alırsa alsın çocukların algısı bir süre sonra farklı oyuncaklara kayıyor.

Hem çocuklara erken yaştan itibaren kütüphane alışkanlığını kazandırmak hem de ailelerin bir miktar da olsa oyuncak masrafını azaltmak için Gönüllü Hareketi Dernegi Bursa Oyuncak Kütüphanesi’ni hayata geçirdi. Biz de Kırpart içersine koyduğumuz oyuncak kumbaraları ile çalışanlarımızın çocuklarının/tanıdıklarının iyi durumdaki kullanılmış oyuncaklarını ve kitaplarını veya yeni satın alıcakları oyuncak ve kitapları topluyor ve kütüphaneye gönderiyoruz.

Karaman Dernekler Yerleşkesi’nde bulunan kütüphaneye çocuklarınız veya tanıdıklarınız tamamen ücretsiz olarak üye olabilir, istediği oyuncak ve kitabı bir ay süre ile ödünç alabilir. Paylaşmak istediği kitap ve oyuncakları kütüphaneye bağışlayabilir.

“Peki ben ne yapabilirim?” derseniz, Kütüphaneden çevrenizdekilere bahsedebilir ve çocuklarınızın/tanıdıklarınızın iyi durumdaki kullanılmış oyuncaklarını ve kitaplarını Sarı Oyuncak Kumbaralarımıza bağışlayabilirsiniz.